Felo Bersekutu

Prof. Ir. Dr. Shahrir Abdullah

03-8911-8409 shahrir@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Dinamik Bendalir Komputasi
  • Penukaran dan Pemulihan Tenaga
  • Sistem Terma dan Pengurusan
  • Pendidikan Kejuruteraan

Prof. Ir. Dr. Ahmad Kamal Ariffin Mohd Ihsan

03-8911-8415 kamal@eng.ukm.my

Kepakaran

  • Mekanik/Kaedah Komputeran
  • Mekanik Patah / Geseran
  • Kaedah Unsur Terhingga / Diskret / Sempadan

Dr. Molla Shahadat Hossain Lipu

03-8921-6328 hannan@eng.ukm.my

Sub-Bidang: Teknologi Mobiliti Elektrik dan Kenderaan Pintar
  • Kepakaran dalam Penyimpanan Tenaga Bateri, Tenaga boleh diperbaharui, Elektronik Kuasa, Pembelajaran Mesin, Pengoptimuman

Prof. Dr. Prakash Thamburaja

03-8911-8375 p.thamburaja@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Teoritikal dan Komputeran Mekanik Pejal
  • Plastik
  • Mekanik Bahan

Prof. Dr. Mohd Nizam Abd Rahman

03-8921 6449 mnizam@ukm.edu.my

Expertise

  • PengurusanĀ Pengilangan
  • Kualiti dan Operasi Lean
  • Rantaian Bekalan Lean
  • Pengurusan Risiko

Prof. Madya Dr. Mohd Zaki Nuawi

03-8921-6507 mzn@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Akustik dan Getaran
  • Analisis Isyarat Pemantauan Berasaskan Keadaan
  • Pemantauan Keadaan Pemesinan
  • Analisis Isyarat Mekanikal

Prof. Madya Dr. Zulkifli Mohd Nopiah

03-8911-8376 zmn@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Penyelidikan Operasi
  • Pengoptimuman
  • Pengoptimuman Algoritma Evolusi Pelbagai Objektif

Prof. Madya Ir. Dr. Rizauddin Ramli

03-8921-7022 rizauddin@eng.ukm.my

Kepakaran

  • Robot Pemulihan
  • Kawalan Penyesuaian
  • Sistem Pembuatan Pintar
  • Kenderaan Udara Tanpa Pemandu
  • Sistem Operasi Robot

Prof. Madya Dr. Nor Fadzilah Abdullah

03-8921 6309 fadzilah.abdullah@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Komunikasi Tanpa Wayar

Ts Dr. Mohd Radzi Abu Mansor

03-8921-6519 radzi@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Tenaga dan Pembakaran, (Enjin Pembakaran Dalam, Persekitaran dan Penukaran Tenaga Bersih, Sains dan Teknologi Pembakaran, Tenaga Boleh Diperbaharui)
  • Dinamik Bendalir Komputeran (CFD dalam jet berkelajuan tidak stabil, CFD dalam silinder pembakaran)

Dr. Abdul Hadi Azman

03-8911 8405 hadi.azman@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Reka Bentuk untuk Pembuatan Tambahan
  • Reka Bentuk Kejuruteraan Mekanikal

Dr. Salvinder Singh

03-8911 8117 salvinder@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Kebolehpercayaan Lesu
  • Penilaian Ketahanan
  • Analisis Kebolehpercayaan

Dr. Ahmad Asrul Ibrahim

03-8921 6614 ahmadasrul@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Perancangan dan Operasi Grid Pintar
  • Sistem Pemantauan Kawasan Luas
  • Kebolehpercayaan Sistem Kuasa
  • Pemodelan Sistem Kuasa Termaju

Dr. Muhamad Alias Md Jedi

03-8911 8367 aliasjedi@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Mekanik Statistik
  • Mekanik Bendalir
  • Analisis Data

Dr.-Ing Nor Kamaliana Khamis

03-8921 6502 kamaliana@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Ergonomik
  • Keselamatan Jalan
  • Keselamatan Pekerjaan

Dr. Nizaroyani Saibani

03-8921 6523 nizar@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Rantaian Bekalan Terbalik
  • Pengurusan Prestasi
  • Pengurusan Rantaian Bekalan Mampan

Dr. Hawa Hishamuddin

03-8921 6516 hawa7@ukm.edu.my

Kepakaran

  • Pengoptimuman Rantaian Bekalan
  • Pengurusan Gangguan
  • Pengurusan Rantaian Bekalan Mampan
  • Penyelidikan Operasi

En. Azli Arifin

03-8921-6775 azli@eng.ukm.my

Kepakaran

  • Rekabentuk Kejuruteraan Mekanikal
  • Analisis Ingatan Magnetik Logam
Translate »