College

Residential College

Kolej Dato’ Onn (A)

Principal : Dr. Mohd Azul Mohamad Salleh

Kolej Dato’ Onn (A)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215921 / 03-89215103
Email: azul@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kdo

Kolej Aminuddin Baki (B)

Principal : Dr. Mohd. Suzeren bin Md. Jamil

Kolej Aminuddin Baki (B)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215104
Email: suzeren@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kab

Kolej Ungku Omar (C)

Principal : Encik Nik Hairi bin Omar

Kolej Ungku Omar (C)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215344 / 03-89215346
Email: hairi@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kuo

Kolej Burhanuddin Helmi (D)

Principal : Prof. Madya Dr. Muhammad Rahimi bin Yusop

Kolej Burhanuddin Helmi (D)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215467 / 03-89215105
Email: rahimi@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kbh

Kolej Ibrahim Yaakub (E)

Principal : ASP (KS) Prof. Madya Dr. Ruslin bin Amir

Kolej Ibrahim Yaakub (E)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89214088 / 03-89215269
Email: ruslin@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kiy

Kolej Rahim Kajai (F)

Principal : Dr. Badrulzaman bin Abdul Hamid

Kolej Rahim Kajai (F)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89213103
Email: badrulhamid@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/krk

Kolej Ibu Zain (G)

Principal : Encik Anuar bin Ahmad

Kolej Ibu Zain (G)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89213231 / 03-89215602
Email: anuarmd@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kiz

Kolej Keris Mas (H)

Principal : Prof. Madya Dr. Datuk Muhammad bin Hussin

Kolej Keris Mas (H)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89214011
Email: muhsin@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kkm

Kolej Pendeta Za’ba (L)

Principal : Prof. Madya Dr. Ahmad Sunawari bin Long

Kolej Pendeta Za’ba (L)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89216848 / 03-89216851
Email: aslong@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/kpz

Kolej Tun Hussein Onn (Z)

Principal : Prof. Madya Dr. Norinsan Kamil bin Othman

Kolej Tun Hussein Onn (Z)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215953 / 03-89213157
Email: insan@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/ktho

Kolej Tun Syed Nasir

Principal : Mejar (Bersekutu) PA Dr. Shazli Ezzat bin Hj Ghazali

Kolej Tun Syed Nasir
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-26927828
Email: shazli_ezzat@ukm.edu.my
Website: www.ukm.my/ktsn

Kolej Tun Dr. Ismail

Principal : Dr. (Ph.D) Mohd Hanafi bin Ahmad Damanhuri

Kolej Tun Dr. Ismail
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-91456270
Email: hanafi.damanhuri@ppukm.ukm.edu.my
Website: https://www.ppukm.ukm.my/ktdi/