Kolej

Kolej Kediaman

Kolej Dato’ Onn (A)

Pengetua : Dr. Mohd Azul Mohamad Salleh

Kolej Dato’ Onn (A)
Universiti Kebangsaan Malaysia 
43600 UKM Bangi, Selangor 
Malaysia 

Tel: 03-89215921 / 03-89215103 
E-mel: azul@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kdo

Kolej Aminuddin Baki (B)

Pengetua : Dr. Mohd. Suzeren bin Md. Jamil

Kolej Aminuddin Baki (B)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215104
E-mel: suzeren@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kab

Kolej Ungku Omar (C)

Pengetua : Encik Nik Hairi bin Omar

Kolej Ungku Omar (C)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215344 / 03-89215346
E-mel: hairi@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kuo

Kolej Burhanuddin Helmi (D)

Pengetua : Prof. Madya Dr. Muhammad Rahimi bin Yusop

Kolej Burhanuddin Helmi (D)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215467 / 03-89215105
E-mel: rahimi@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kbh

Kolej Ibrahim Yaakub (E)

Pengetua : ASP (KS) Prof. Madya Dr. Ruslin bin Amir

Kolej Ibrahim Yaakub (E)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89214088 / 03-89215269
E-mel: ruslin@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kiy

Kolej Rahim Kajai (F)

Pengetua : Dr. Badrulzaman bin Abdul Hamid

Kolej Rahim Kajai (F)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89213103
E-mel: badrulhamid@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/krk

Kolej Ibu Zain (G)

Pengetua : Encik Anuar bin Ahmad

Kolej Ibu Zain (G)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89213231 / 03-89215602
E-mel: anuarmd@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kiz

Kolej Keris Mas (H)

Pengetua : Prof. Madya Dr. Datuk Muhammad bin Hussin

Kolej Keris Mas (H)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89214011
E-mel: muhsin@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kkm

Kolej Pendeta Za’ba (L)

Pengetua : Prof. Madya Dr. Ahmad Sunawari bin Long

Kolej Pendeta Za’ba (L)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89216848 / 03-89216851
E-mel: aslong@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/kpz

Kolej Tun Hussein Onn (Z)

Pengetua : Prof. Madya Dr. Norinsan Kamil bin Othman

Kolej Tun Hussein Onn (Z)
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-89215953 / 03-89213157
E-mel: insan@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/ktho

Kolej Tun Syed Nasir

Pengetua : Mejar (Bersekutu) PA Dr. Shazli Ezzat bin Hj Ghazali

Kolej Tun Syed Nasir
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-26927828
E-mel: shazli_ezzat@ukm.edu.my
Laman Web: www.ukm.my/ktsn

Kolej Tun Dr. Ismail

Pengetua : Dr. (Ph.D) Mohd Hanafi bin Ahmad Damanhuri

Kolej Tun Dr. Ismail
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600 UKM Bangi, Selangor
Malaysia

Tel: 03-91456270
E-mel: hanafi.damanhuri@ppukm.ukm.edu.my
Laman Web: https://www.ppukm.ukm.my/ktdi/