Maklumat Profesor UKM

Nama Profesor:Emel:Bidang Kepakaran:Fakulti/ Institut:Hobi: 
Prof. Ir. Dr. Ahmad Kamal Ariffinkamal3@ukm.edu.myKaedah Berangka Dan Mekanik KomputeranFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaMembaca, mengembara dan meneroka
Prof. Dr Zahira Yaakobzahira@ukm.edu.myKejuruteraan Tindakbalas, Tenaga KeterbaharuanFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaGardening, Travelling
Prof. Ir. Dr. Othman Bin Jaafaroj@ukm.edu.my & ojaafar@gmail.comWater Resources Engineering; Water Supply & WastewaterFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaReading
Traveling
Ppj Bersekutu (Pa) Prof Dato’ Ir Dr Hj Othman A Karimoak@ukm.edu.myCoastal Engineering/HydraulicsFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaHiking, Gardening
Prof. Ir Dr Mohd Syuhaimi Ab Rahmansyuhaimi@ukm.edu.myLight & LaserFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaMerekabentuk dan Inovasi, Gunpla (Gundam dan Macross)
Prof. Ir. Dr. Siti Rozaimah Sheikh Abdullahrozaimah@ukm.edu.myWaste Audit, Waste And Wastewater TreatmentFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaBerkemas dan mengajar
Prof. Dr. Mahamod Bin Ismailmahamod@ukm.edu.myCommunication Engineering / WirelessFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaMenambah ilmu baru
Prof. Dr. Andanastuti Muchtarmuchtar@ukm.edu.myAdvanced Ceramics, Solid Oxide Fuel CellFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaKembara
Prof Ir Dr Mardina Abdullahmardina@ukm.edu.myUpper Atmosphere-Ionosphere, Gps Satellite Navigation, Expert SystemFakulti Kejuruteraan dan Alam BinaReading, swimming, bowling
Prof. Dr Ruhizan Mohammad Yasinruhizan@ukm.edu.myPendidikan Sains,Teknikal Dan VokasionalFakulti PendidikanMelancong
Prof. Dr Fariza Md Shamfarisham@ukm.edu.myDakwah Dan Pembangunan Remaja( Psikologi Dakwah Remaja Dan Psikologi Islam)Fakulti Pengajian IslamMembaca
Prof. Dr. Suzana Binti Makpolsuzanamakpol@ppukm.ukm.edu.myCellular Ageing, Molecular Neuroscience, Medical BiochemistryFakulti PerubatanMembaca
Prof. Dr. Raja Zahratul Azma Raja Sabudinzahratul@ppukm.ukm.edu.myPatologi (Hematologi Dan Molekular Genetik)Fakulti PerubatanMembaca
Prof. Dr. Tong Seng Fahtsf@ppukm.ukm.edu.myPenyelidikan Kualitatif, Kesihatan Lelaki Dan Tingkah Laku KesihatanFakulti PerubatanDIY
Prof. Dato' Dr Syed Mohamed Aljunidsaljunid@gmail.comPakar Perubatan Kesihatan Awam (Ekonomi Kesihatan)Fakulti PerubatanMelancung, Jogging, Membaca
Prof. Dr Noor Hassim Bin Ismailramalbaru@gmail.comKesihatan Pekerjaan Dan Kesihatan AwamFakulti PerubatanBERKEBUN
Prof. Dr Norazlina Mohamedazlina@ppukm.ukm.edu.myMetabolisme Tulang, OsteoporosisFakulti PerubatanMembaca novel
Prof. Dr. Zaleha Binti Md Isazms@ppukm.ukm.edu.myPemakanan Kesihatan AwamFakulti PerubatanMenyanyi
Prof. To' Puan Dr Nordiah Hj Awang Jalilnordiahj57@gmail.comPencegahan & Kawalan Infeksi; Mikrobiologi KlinikalFakulti PerubatanMelancung; Networking
Prof. Norlia Binti Andullahnorlia@ppukm.ukm.edu.myBreast Reconstructive SurgeryFakulti PerubatanSewing, Handicraft, Gardening, Travelling
Prof. Dr. Syed Zulkifli Syed Zakariasyedzulkifli@gmail.comPenyelidikan:Metodologi Dan StatistikFakulti PerubatanMemancing
Prof. Dr. Shamsul Azhar Shahdrsham@ppukm.ukm.edu.myPakar Perubatan Kesihatan Awam, Epidemiologi Dan StatistikFakulti PerubatanMembaca, Mengembara dan Ping pong
Prof Dr. Hj Ismail Bin Mohd Saiboonfadzmail69@yahoo.com.myPerubatan Kecemasan, Traumatologi Dan Simulasi PerubatanFakulti PerubatanMengajar, berbasikal dan berenang
Prof. Dato' Sri Dr Mohd Ramzisham Abdul Rahmandrramzi@ymail.comCardiothoracic SurgeonFakulti PerubatanTravelling
Prof. Dr. Srijit Dassrijit@ukm.edu.myAtherosclerosis, Diabetes, Antioxidants, Natural ProductsFakulti PerubatanResearch, music, sports
Prof. Dr. Cheah Fook Choecheahfc@ppukm.ukm.edu.myPediatrik NeonatologiFakulti PerubatanGardening, Travelling, Reading and Watching TV Documentaries - Nat Geo & Discovery Asia
Prof. Dr. Aidil Abdul Hamidaidilah@ukm.edi.myFisiologi MikrobFakulti Sains dan TeknologiMendengar/bermain musik
Prof. Dr. Azizan Ahmadazizan@ukm.edu.myPolimer ElektrolitFakulti Sains dan TeknologiCERAMAH MOTIVASI
Prof. Dr. Mohd Salmi Md Nooranimsn@ukm.edu.myMatematik (Tulen Dan Gunaan)Fakulti Sains dan TeknologiBerkebun
Prof. Dr. Norhayati Ahmadnorhayatiahmad@ukm.edu.myHerpetology And Biodiversity Heritage In GeoparksFakulti Sains dan TeknologiNature and underwater photography
Prof. Dr. Wan Aida Wan Mustaphawanaidawm@ukm.edu.mySains Makanan, Makanan BerfungsiFakulti Sains dan TeknologiBerkebun dan melancong
Prof. Dr. Khairiah Badri (Prof Kay)kaybadri@ukm.edu.myKimia Polimer & Kejuruteraan Kimia Dan Pemprosesan PetroleumFakulti Sains dan Teknologiarts - drawing, sewing, painting, musics (guitar + piano)
Prof. Dr. Rusli Daikrusli.daik@ukm.edu.myKimia PolimerFakulti Sains dan TeknologiBertani
Prof. Dr. Yang Farina Abdul Azizfarina@ukm.edu.my atau yfarina@gmail.comInorganic ChemistryFakulti Sains dan TeknologiCycling, running and hiking
Prof. Dato' Dr Roslan Abd. Shukorras@ukm.edu.mySuperkonduktor Suhu TinggiFakulti Sains dan TeknologiMelawat tempat menarik dan musik
Prof. Dr. Lee Yook Hengyhl1000@ukm.edu.myBioanalytical ChemistryFakulti Sains dan TeknologiSUKAN & MENULIS
Prof. Dr. Ahmad Abas Kuttyabas@ukm.edu.myFreshwater Ecology/Biological MonitoringFakulti Sains dan Teknologiouting
Prof. Dr. Ishak Ahmadgading@ukm.edu.myBiopolimer Dan Komposit Fakulti Sains dan Teknologimembaca
Prof. Dr Nor Fadilah Hj Rajabnfadilah@ukm.edu.myToksikologi Biokimia Dan MolekulFakulti Sains KesihatanMembaca dan melancong
Prof. Dr. Ruzita Abd. Talibrzt@ukm.edu.myPendidikan Dan Promosi PemakananFakulti Sains Kesihatanmenonton movie dan jalan-jalan cari makan
Prof. Dr Bariah Mohd Alibariah@ukm.edu.myOptometri (Kanta Sentuh)Fakulti Sains KesihatanMembaca fiksyen dan memasak
Prof. Dr. Sharanjeet Kaursharanjeet@ukm.edu.myOptometry - PsychophysicsFakulti Sains Kesihatanlistening to music
Prof. Datin Dr Norizan Abdul Razaknorjef@ukm.edu.myDigital Literacy And E-LearningFakulti Sains Sosial dan KemanusiaanMEMBACA
Prof. Dr Masri Binti Ayobmasri@ukm.edu.myArtificial IntelligentFakulti Teknologi dan Sains Maklumattennis
Prof. Dr. Nor Azan Hj. Mat Zinazan@ukm.edu.myPengkomputeran Interaktif (Games, Ketercapaian Dan Teknologi Pembelajaran)Fakulti Teknologi dan Sains Maklumatmembaca, memasak
Prof. Dato' Dr. Halimah Badioze Zamanhalimahivi@ukm.edu.myVisual Applications/Systems In Education, Virtual Reality, Augmented Reality, Visualisation And Data AnalyticsInstitut Informatik Visual (IVI)Reading, Painting and Writing Creative Words
Prof. Dato Dr. Mohd Yusof Haji Othmanmyho@ukm.edu.myTeknologi Tenaga Suria Fotovoltan Terma; Sejarah & Falsafah Sains IslamInstitut Islam Hadhari (HADHARI)Mengembara sambil belajar
Prof Dr Khairul Anwar Mastorkam2000@ukm.edu.myPembangunan Sahsiah & Penghayatan AgamaInstitut Islam Hadhari (HADHARI)Membaca buku-buku tentang sahsiah, akhlak dan kehidupan
Y.Bhg. Profesor Ulung Datuk Dr. Shamsul Amri Baharuddinpghkita@ukm.edu.my Antropologi SosialInstitut Kajian Etnik (KITA)MEMBACA DAN MENULIS
Prof. Dato' Dr. Burhanuddin Yeop Majlisburhan@ukm.edu.myMicroelectromechanical Systems(Mems) Dan NanoelectronicsInstitut Mikroeletronik & Nanoeletonik (IMEN)Membaca, melancong dan DIY
Prof. Dr. Pankaj Kumar Choudhurypankaj@ukm.edu.myComplex Optical Mediums, Electromagnetics Of Micro- And Nanoengineered Structures, Metamaterial-Based Absorbers And Filters, Surface Plasmonics, Graphene Mediums, Optical Sensors, Band-Gap StructuresInstitut Mikroeletronik & Nanoeletonik (IMEN)Listening music
Prof. Datin Dr. Shamshubaridah Ramleebaridah@ukm.edu.myKewangan & KeusahawananLain-LainMenbaca, travel, bekerja
Prof. Dato' Dr Nor Ghani Md Nornorghani@ukm.my.eduEkonomiLain-LainBadminton
Prof. Dr. Zafir Khan Bin Mohamed Makhbulzafir@ukm.edu.myOrganizational Management And Human Resource ManagementLain-LainMenulis