Centre for IDEA UKM

 

Heritage and Civil Society

Heritage and Civil Society Cluster, Universiti Kebangsaan Malaysia, mobilizes cross disciplinary research covering the focus area on Ethos and Human Ecology, Islam and Social Justice, Heritage Conservation and Sustainability, Governance and Rule of Law as well as Civilization and Cultural Diversity.This cluster epistemology has chosen humanity as a base that will dive into researchers' closer relationship from various disciplines and themes

Research Cluster Activity

Bicara Penyelidikan: Becoming A Fulbrighter anjuran Kluster Penyelidikan Warisan dan Masyarakat Madani
Bicara Penyelidikan: Perkongsian Penulisan Usulan Penyelidikan Geran Sumitomo
Jerayawara Terfokus Kluster Warisan dan Masyarakat Madani (WMM) ke PTJ/Fakulti
Bicara Penyelidikan: “Kawalan Pandemik COVID-19 : Perspektif Sains Perubatan dan Islam”

Research Cluster Focus Area Leader

PROFESOR MADYA. DR. SALASIAH HANIN HAMJAH

CHAIRMAN
HERITAGE AND CIVIL SOCIETY
(Berkuatkuasa 15 Julai 2021)
Fakulti Pengajian Islam
Universiti Kebangsaan Malaysia
43600,
Bangi, Selangor,
MALAYSIA
 019-2506048
Profil UKM Sarjana
salhanin@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Ruzian Markom

03-8911-8443
ruzian@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Undang-undang dan Polisi Kewangan Islam, Undang-undang Pengguna

Prof. Madya Dr.Fatimah Wati Halim

03-8921-5207
atisha@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Psikologi Personel Dan Organisasi

Prof. Madya Dr. Kartini Aboo Talib Khalid

03-8921-3612
k_khalid@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Etnisiti dan Dasar Awam

Prof. Madya Dr. Nor Zalina Binti Harun

03-8921-5305
nzalina@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Senibina Landskap Warisan dan Hunian Lestari

Prof. Madya Dr. Mohd Al- Adib Samuri

03-8921-5511
al_adib@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Hak kanak-kanak; Hak Asasi & Islam

Prof. Madya Dr. Ahmad Munawar Ismail

03-8921-3517
munawar@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Akidah dan Pendidikan Islam

Prof. Madya Dr. Shahida binti Shahimi

Expertise
Ekonomi Islam dan Kewangan Islam

Prof. Madya Dr. Mawar Safei

03-8921-5652
mawar.safei@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Penulisan Kreatif & Kritikan Sastera

Prof. Madya Dr. Ani Amelia binti Zainuddin

03-9145-5950
amelia@ppukm.ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Ginekologi Kanak-kanak dan Remaja

Dr. Wardah Binti Mustafa Din

03-8921-6921
wardahmustafadin@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Hasilan Semula dan Herba Warisan

Dr. Nur Khalidah Dahlan

03-8921-6382
nurkhalidahdahlan@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

Expertise
Penyelesaian Pertikaian Alternatif, Sulh, Kewangan Islam

Dr. Rosmawati Mohamad Rasit

03-8921-5977
rosmawati@ukm.edu.my
Profil UKM Sarjana

 

Expertise
Dakwah, Media dan Komunikasi Islam

Dr. Lenny Suryani Binti Safri

03-9145-6202
lennysuryanisafri@yahoo.com
Profil UKM Sarjana

 

Expertise
Surgeri (Vaskular)
Pakar Perunding Bedah

Focal Officer Heritage and Civil Society Cluster

Cik Nurul Nadziffah Kamaruzaman

Pegawai Tadbir
nadziffah@ukm.edu.my
03-8911-8264