Kerja Sosial

Dr. Norulhuda Sarnon@Kusenin

  •  
  •  norul@ukm.edu.my
  • Expertise

    Pengurusan kes Kerja Sosial, intervensi individu dalam krisis dan keluarga disfungsi.

    Social work case management, intervention for individual and families.

Prof. Madya Datin Dr. Fauziah Ibrahim

  •  
  •  ifauziah@ukm.edu.my
  • Expertise

    Penagihan Semula Dadah, Pembangunan Komuniti dan Pencegahan Jenayah.

    Drug Relapse, Community Development and Crime Prevention.

Prof. Madya Dr. Khadijah Alavi

  •  
  •  khadijah@ukm.edu.my
  • Expertise

    Penjagaan Warga Emas, Gerontologi, Pembangunan Komuniti, Pendidikan Teknikal dan Latihan Vokasional.

    Care for the Elderly, Gerontology, Community Development, Skills and Vocational Trainings.

Prof. Madya Dr. Mohd. Suhaimi Mohamad

  •  
  •  msuhaimi@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kerja Sosial Klinikal, Kesihatan Mental dan Pembangunan Komuniti.

    Social Work Clinical, Mental Health and Community Development.

Prof. Madya Dr. Nur Saadah Mohamad

  •  
  •  n_saadah@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kerja Sosial Kesihatan, Penjagaan Sosial, Kebajikan Sosial dan Dasar Sosial

    Health Social Work, Social Care, Social Welfare, and Social Policy.

Prof. Madya Dr. Ezarina Zakaria

  •  
  •  ezaz@ukm.edu.my
  • Expertise

    Praktis Kerja Sosial dalam Pencegahan HIV/AIDS dan Penagihan Dadah, Kumpulan Marginal, dan Kajian Kesan Sosial HIV/AIDS.

    Social Work Practice in HIV/AIDS and Drug Addiction Prevention, Marginalised Groups and HIV/AIDS Social Impact Study.

Dr. Nor Jana Saim

  •  
  •  janasaim@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kerja Sosial dan Remaja, Ibu Tanpa Nikah/Kehamilan Remaja, Analisis Naratif.

    Social Work and Teenagers, Unwed Mothers/Teenage Pregnancy, Narrative analysis.

Dr. Noremy Md. Akhir

  •  
  •  noremy@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kerja Sosial dan Pengurusan Bencana, Resiliensi, Pemerkasaan Komuniti dan Kajian Kualitatif.

    Social Work and Disaster Management, Resiliency, Community Empowerment, and Qualitative Study.

Dr. Aizan Sofia Amin

  •  
  •  aizansofia@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kajian Disabiliti (Orang Kurang Upaya), Kerja Sosial dan Psikologi Kaunseling.

    Disability Studies, Social Work and Counselling Psychology.

Dr. Nazirah Hassan

  •  
  •  nazirah@ukm.edu.my
  • Expertise

    Tingkah Laku Ganas dan Agresif, Sistem Koreksional dan Penguatkuasaan Undang-undang.

    Violent and aggressive behaviors, correctional systems and law enforcement.

Dr. Surendran Rajaratnam

  •  
  •  surendran@ukm.edu.my
  • Expertise

    Gender, Pemerkasaan Wanita, Komuniti Perikanan, Pelarian dan Pencari Suaka

    Gender, Women's Empowerment, Fishing Community, Refugees and Asylum-Seekers

Dr. Azahah Abu Hassan Shaari

  •  
  •  azahah@ukm.edu.my
  • Expertise

    Kerja Sosial Forensik, Sistem Kehakiman Jenayah, Strategi Pencegahan dan Pengurangan Jenayah, Kesihatan Mental dan Penyalahgunaan Bahan, Keadilan Restoratif, Keganasan Rumah Tangga dan Serangan Seksual

    Forensic social work, Criminal justice system, Crime prevention and reduction strategies, Mental health and substance abuse, Restorative justice, Domestic violence and sexual assault