Jabatan Mikrobiologi & Imunologi Perubatan

 Fakulti Perubatan UKM

Direktori Staf

Prof. Madya Dr. Asrul Abdul Wahab

Ketua Jabatan
Ketua Unit Imunologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: saw@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Zalina Ismail

Timbalan Ketua Jabatan
Unit Bakteriologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: zalina.ismail@ppukm.ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Ramliza Ramli

Ketua Unit Bakteriologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: ramliza@ppukm.ukm.edu.my

Prof. Madya Datin Dr. Noor Zetti Zainol Rashid

Ketua Unit Biologi Molekular (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: zetti@ppukm.ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Tzar Mohd Nizam Khaithir

Unit Mikologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: tzar@ppukm.ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Alfizah Hanafiah

Ketua Unit Penyediaan Media (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah

Emel: alfizah@ppukm.ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Ding Chuan Hun

Ketua Unit Mikologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: dingch@ppukm.ukm.edu.my

Datin Dr. Anita Sulong

Unit Bakteriologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: dranita@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Siti Norlia Othman

Ketua Unit Virologi-Serologi (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: ctnorlia@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Umi Kalsom @ Satariah Ali

Ketua Unit Kultur Tisu (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: satariah@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Muttaqillah Najihan Abdul Samat

Unit Biologi Molekular (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah Perubatan

Emel: muttaqillah@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Wong Kon Ken

Unit Kultur Tisu (Gugusan Mikrobiologi, Jabatan Perkhidmatan Makmal Diagnostik)

Pensyarah

Emel: wkk@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Asiyah Nordin

Pensyarah Perubatan

Emel: asiyah.nordin@ppukm.ukm.edu.my

Dr. Jauhary Effendy Juma’at

Pensyarah Perubatan

Emel: jauhary@ukm.edu.my

Pn. Hamidah Yusoff

Pegawai Sains

Emel: hamidah.yusoff@ppukm.ukm.edu.my

Pn. Shaliawani Mohd Puzi

Pegawai Sains

Emel: shaliawani@ppukm.ukm.edu.my

Pn. Suhana Harun

Juruteknologi Makmal Perubatan Kanan 

Emel: suhana.harun@ppukm.ukm.edu.my

En. Jayaveerakumar Naidu A/L Nadarajah

Juruteknologi Makmal Perubatan Kanan 

Emel: jayanaiduza@ppukm.ukm.edu.my

Pn. Azilla Raskina

Juruteknologi Makmal Perubatan

Emel: azilla@ppukm.ukm.edu.my

Cik Norsuhada Ishak

Juruteknologi Makmal Perubatan

Emel: suhada@ppukm.ukm.edu.my

Pn. Nur Atiqah Shamsul Nizam

Juruteknologi Makmal Perubatan

Emel: nur.atiqah.shamsul.nizam@ppukm.ukm.edu.my

Cik ‘Aliah Ahmad Mokhtar

Juruteknologi Makmal Perubatan

Emel: aliahamokhtar@ukm.edu.my

Pn. Nurul Aina Norsham

Juruteknologi Makmal Perubatan

Emel: ainanorsham05@ukm.edu.my

Cik Nurliyana Salim

Setiausaha Pejabat 

Emel: liyana.salim@ukm.edu.my

Pn. Wan Norhanis Nabila Wan Rosli

Pembantu Tadbir

Emel: wan.norhanis.nabila.wan.rosli@ppukm.ukm.edu.my

En. Mohd Hazrul Rahmat

Pembantu Am Pejabat

Emel: hazrul@ppukm.ukm.edu.my