Faculty of Science and Technology

Ketua/Penyelaras Program

Fakulti Sains dan Teknologi adalah antara fakulti yang terbesar di Universiti Kebangsaan Malaysia yang menawarkan program pengajian prasiswazah, siswazah dan kedoktoran yang merangkumi lebih daripada 20 bidang pengkhususan sains tulen dan sains gunaan. Anda boleh menghubungi ketua program  dan penyelaras program terlibat untuk informasi lanjut tentang program yang anda minati.

KETUA PROGRAM PRASISWZAH

Dr. Nurulhikma Md Isa

Bioteknologi Tumbuhan / Bioteknologi dengan Pengurusan
hikma@ukm.edu.my

Prof. Dr. Noriszura Binti Ismail

Sains Aktuari
ni@ukm.edu.my

Dr. Khairatul Mardiana Binti Jansar

Sains Sekitaran
mardiana@ukm.edu.my

Dr. Izyanti Binti Ibrahim

Biokimia / Bioinformatik
izzy@ukm.edu.my

Dr. Mohd Rozi Umor

Geologi
umor@ukm.edu.my

Prof. Dr. Che Abd. Rahim Bin Mohamed

Sains Laut
carmohd@ukm.edu.my

Dr. Norsyahidah Binti Mohd Hidzir

Sains Nuklear
syahidah@ukm.edu.my

Prof. Ts. Dr. Chia Chin Hua

Sains Bahan
chia@ukm.edu.my

Dr. Wan Rosmanira Binti Ismail

Statistik
wrismail@ukm.edu.my

Dr. Norefrina Shafinaz Binti Md Nor

Mikrobiologi
efrina@ukm.edu.my

Dr. Muntaz Binti Abu Bakar

Kimia
muntaz@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Ng Yong Foo

Biologi
ng_yf@ukm.edu.my

Dr. Farah Hannan Binti Anuar

Teknologi Kimia
farahhannan@ukm.edu.my

Dr. Rozidawati Binti Awang

Fizik
rozida@ukm.edu.my

Dr. Noor Soffalina Binti Sofian Seng

Sains Makanan dan Pemakanan/Sains Makanan dengan Pengurusan Perniagaan
soffalina@ukm.edu.my

KETUA PROGRAM PHD/SARJANA (PENYELIDIKAN)

Dr. Nurul Ain' Ab Jalil

Sains Bumi dan Alam Sekitar
nurulain@ukm.edu.my

Dr. Wan Syaidatul Aqma Wan Mohd Noor

Sains Biologi & Bioteknologi
syaidatul@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Khoo Kok Siong

Fizik Gunaan
khoo@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Siti Aishah Hasbullah

Sains Kimia
aishah80@ukm.edu.my

Dr. Norlida Mat Daud @ Daud

Sains Makanan
norlida.daud@ukm.edu.my

Prof. Dr. Anuar Mohd Ishak

Sains Matematik
anuar_mi@ukm.edu.my

Penyelaras Program Kedoktoran

Dr. Nadhratun Naiim Mobarak

Program Ijazah Dual PhD di Dalam Sains di antara Universiti Kebangsaan Malaysia dan Osaka University (UKM-OU)
nadhratunnaiim@ukm.edu.my

PENYELARAS PROGRAM SARJANA
(KERJA KURSUS)

Prof. Madya Dr. Wee Suk Ling

Biologi Pemuliharaan
slwee@ukm.edu.my

Dr. Izfa Riza Hazmi

Entomologi
izfahazmi@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Choong Chee Yen

Pengurusan Sumber Genetik Tumbuhan
cychoong@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Haja Maideen Kader Maideen

Sistematik Tumbuhan
deen@ukm.edu.my

Dr. Mohd Hariri Arifin

Geofizik Kejuruteraan dan Persekitaran
hariri@ukm.edu.my

Dr. Nor Shahidah Mohd Nazer

Geologi Kejuruteraan
shahidahnazer@ukm.edu.my

Dr. Mohd Shahrul Mohd Nadzir

Penilaian dan Pemantauan Persekitaran
shahrulnadzir@ukm.edu.my

Dr. Khoo Mei Ling

Sains Marin
meilingkhoo@ukm.edu.my

Dr. Nurul Huda Abd. Karim

Kimia
nurulhuda@ukm.edu.my

Dr. Arnida Hani Teh

Sains Makanan
arnida@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Nur Adlyka Ainul Annuar

Fizik Gunaan
adlyka@ukm.edu.my

Dr. Zalita Zainuddin

Teknologi Tenaga
zazai@ukm.edu.my

Dr. Aznan Fazli Ismail

Keselamatan Sinaran dan Nuklear
aznan@ukm.edu.my

Dr. Syahida Che Dzul-kifli

Matematik
syahida@ukm.edu.my

Dr. Zamira Hasanah Zamzuri

Statistik
zamira@ukm.edu.my

Dr. Mohd Aftar Abu Bakar

Sains Data dan Analitik
aftar@ukm.edu.my

Puan Faridatulazna Ahmad Shahabuddin

Peningkatan Kualiti dan Produktiviti
azna@ukm.edu.my

Prof. Madya Dr. Nur Riza Mohd Suradi

Peningkatan Kualiti dan Produktiviti – Program Eksekutif
nrms@ukm.edu.my

Dr. Syazwani Mohd Fadzil

Keselamatan Industri – Program Eksekutif
syazwanimf@ukm.edu.my