PROGRAM SAINS BIOPERUBATAN – AKADEMIK

Prof. Madya Dr. Jacinta Santhanam

Ketua Program/ Pensyarah Universiti DS54

Image result for expertise icon Mikologi / Biologi Molekul  (CV) +603-9289 7039 jacinta@ukm.edu.my/kpsainsbio@ukm.edu.my


Profesor Dr. Siti Balkis Budin 

Profesor VK7

Patologi/ Hematologi  (CV)  +603-9289 7645    balkis@ukm.edu.my


Profesor Dr. Hidayatulfathi Othman 

Profesor VK7

 Parasitologi / Kawalan Vektor (CV) +603-9289 7267 hida@ukm.edu.my


Profesor Dr. Ahmad Rohi Ghazali

Profesor VK7/ Penolong Dekan Citra & Pengajaran

Farmakologi / Toksikologi  (CV)  +603-9289 7618   rohi@ukm.edu.my


Profesor Dr. Mohamed Kamel Abd Ghani

Profesor VK7

 Mikrobiologi & Parasitologi Perubatan (CV)   +603-9289 7634 profkamel@ukm.edu.my


Prof.  Dr. Nor Fadilah Rajab

Professor VK7/

Timbalan Dekan (Penyelidikan & Inovasi)

Biochemistry/ Toxicology / Biotechnology  (CV) +603-9289 7002 nfadilah@ukm.edu.my


Prof. Dr. Noraziah Mohamad Zin

Professor VK7

Bakteriologi / Imunoasai Diagnostik / Bioteknologi (CV)  +603-9289 7373noraziah.zin@ukm.edu.my

 


 

Prof. Madya Dr. Asmah Hamid

Pensyarah Universiti DS54/ Penolong Dekan Siswa & Alumni

Biokimia/ Toksikologi  (CV) +603-9289 7644 asmah0901@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Yanti Rosli

Pensyarah Universiti DS54

  Anatomi (CV) +603-9289 7047  yanti_rosli@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Zariyantey Abd. Hamid

Pensyarah Universiti DS54/ Timbalan Dekan Prasiswazah 

 Patologi/ Sel Stem Hematopoietik/ Molekular Perubatan  (CV) +603-9289 7196  zyantey@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Dayang Fredalina Basri

Pensyarah Universiti DS54/ Pengerusi Pusat Kajian Diagnostik, Terapi dan Penyiasatan (CODTIS)

 Farmakologi (CV)  +603-9289 7652 dayang@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Ahmad Zorin Sahalan

Pensyarah Universiti DS54

 Bakteriologi / Biologi Molekul (CV)   +603-9289 7175 ahmadzorinsahalan@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Satirah Zainalabidin

Pensyarah Universiti DS54/ Penyelaras Siswa 

Fisiologi / Farmakologi  (CV) +603-9289 7684  satirah@ukm.edu.my


Prof. Madya Dr. Ismarulyusda Ishak

Pensyarah Universiti DS52

Biostatistik (CV) +603-9289 7615  ismarul@ukm.edu.my


Dr. Mazlyzam Abdul Latif

Pensyarah Universiti DS51

Biokimia / Kejuruteraan Tisu (CV)  +603-9289 7925 mazlyzam@ukm.edu.my


Dr. Yap Wei Boon

Pensyarah Universiti DS51/ Penyelaras Program Sarjana (Kerja Kursus)

Virologi / Imunologi (CV) +603-9289 7920 yapweiboon@ukm.edu.my

 


Dr. Arimi Fitri Mat Ludin

Pensyarah Universiti DS52

 Senaman Fisiologi  (CV) +603-9289 8043 arimifitri@ukm.edu.my


Pn. Shafariatul Akmar Ishak

Pensyarah Universiti DS52

 Parasitologi (CV)  +603-9289 7268  akmar67@ukm.edu.my


Dr. Nur Zakiah Mohd Saat

Pensyarah Universiti DS52

Biostatistik (CV)  +603-9289 7663   nurza@ukm.edu.my


Dr. Nor Malia Abd Warif

Pensyarah Universiti DS51

 Imunologi (CV)   +603-9289 7681 malia.warif@ukm.edu.my


Dr. Izatus Shima Taib

Pensyarah Universiti DS51

 Patologi / Toksikologi Reproduktif (CV) +603-9289 7608 izatusshima@ukm.edu.my


Dr. B. Hemabarathy Bharatham

Pensyarah Universiti DS51

Anatomi (CV) +603-9289 7617  hema@ukm.edu.my


Dr. Siti Fathiah Masre

Pensyarah Universiti DS51

Anatomi / Karsinogenesis Berperingkat (CV) +603-9289 7056 sitifathiah@ukm.edu.my


Dr. Farah Wahida Ibrahim

Pensyarah Universiti DS51

Biokimia/ Neurosains/ Genetik Manusia  (CV)  +603-9289 7619  farahwahida@ukm.edu.my


Dr. Nur Najmi Mohamad Anuar

Pensyarah Universiti DS51

Hematologi/Aterosklerosis/Matrix metalloproteinases (CV)  +603-9289 7134  nurnajmi@ukm.edu.my


Nurul Farhana Jufri

Dr. Nurul Farhana Jufri

Pensyarah Universiti DS51

Proteomik (CV)  +603-9289 7057 nurulfarhana@ukm.edu.my


Hubungi kami:

Image result for surat icon.png

Ketua Program Sains Bioperubatan
Pusat Pengajian Sains Diagnostik & Kesihatan Gunaan
Fakulti Sains Kesihatan
Universiti Kebangsaan Malaysia
Jalan Raja Muda Abd Aziz
50300 Kuala Lumpur

              Image result for telefon icon.png +603-9289 7039  Image result for fax icon.png+603-2692 9032 Image result for email icon.png kpsainsbio@ukm.edu.my